مشاوره مربیگری
توسط سایت آموزشی آکادمی فوتبال | دسته مشاوره مربیگری فوتبال پایه
مطمئن شوید که بازیکنان به موقع به بازی‌ها می‌رسند تا قبل از شروع بازی به‌ درستی گرم شوند

مشاهده بازیکنانی که به دلیل زمان بندی نامناسب، ترافیک بد یا گم شدن مسیر خود در مسیر بازی خارج از خانه دیر به مسابقات می آیند در فوتبال پایه کاملاً عادی است.

ممکن است همیشه تقصیر یک بازیکن یا والدین نباشد، اما برای مربیان مشکل ایجاد می کند، به ویژه با توجه به برنامه ریزی لحظه آخری و گرم کردن قبل از بازی.

در سطح جوانی، تشویق والدین به این کار خوب است که مطمئن شوند در زمان مناسب به فرزندانشان می‌رسند تا قبل از بازی به درستی تمرین کنند.

شما می توانید قوانین سخت گیرانه ای داشته باشید که به این معنی است که اگر بازیکنی دیر حاضر شود، باید 10 دقیقه بدنش را گرم کند، حتی اگر بازی از قبل شروع شده باشد.

از این گذشته، هیچ فایده ای ندارد که بازیکنان به سادگی از ماشین پیاده شوند و مستقیماً به داخل زمین بدوند – آنها از نظر جسمی یا ذهنی به درستی آماده نخواهند شد و به احتمال زیاد تیم را ناامید می کنند.

حتماً در صبح بازی به بازیکنان سلام کنید. با رسیدن آنها، وقت بگذارید و با هر یک از اعضای تیم خود صحبت کنید – “آیا مچ پای شما هنوز درد دارد؟”، “امروز به تعداد گل های خود اضافه می کنید؟”، “آیا از مسابقه هفته گذشته لذت بردید؟” و غیره با دروازه بان خود در مورد اینکه چقدر خوب بازی می کند صحبت کنید. این چیزهای ساده ای است که بازیکنان را راحت می کند.

هیچ فایده ای ندارد که بازیکنان از ماشین پیاده شوند و به سمت زمین بدوند

خود گرم کردن به طور ایده آل باید 15 تا 20 دقیقه طول بکشد. اما، در روزهایی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود و بازیکنان در بازی های دریبی و دریبی دیر به میدان می آیند، مطمئن شوید که هر کدام حداقل پنج دقیقه زمان گرم کردن خود را قبل از رفتن به زمین دارند.

این روال ها باید در آب و هوا نیز تاثیرگذار باشند. در روزهای گرم، زمان کمتری برای گرم کردن باید صرف شود، در شرایط خنک‌تر برعکس. لباس مناسب نیز باید پوشیده شود.

بازیکنان نه تنها قبل از مسابقات بلکه قبل از تمرینات روزانه خود نیز باید بدن خود را گرم کنند. شدت تمرینات باید به تدریج افزایش یابد، اگرچه مهم است که مربیان با گرم کردن طولانی مدت بازیکنان خود را فرسوده نکنند.

شما به تجهیزات زیادی نیاز ندارید – این در مورد این است که بازیکنانی را که هر هفته با آنها کار می کنید شرکت کنند و قبل از شروع بازی یا تمرین از “بخش خسته کننده” لذت ببرند.

همچنین در طول بازی در نظر بگیرید که بازیکنان تعویضی باید برای چند دقیقه بدن خود را گرم کنند تا آنها نیز آماده بازی باشند.

این برای همه کسانی که بازی می کنند، حتی زمانی که صرفاً برای سرگرمی است، به همان اندازه مهم و مؤثر است – و به اطمینان از اینکه بازی سرگرم کننده است، کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاکتیک های فوتبال و کسب بینش از مربیان در بالاترین سطح، سایت های فوراستادی 4STUDY.IR و وبلاگ باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز را  مطالعه کنید.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، به عنوان بهترین مدرسه فوتبال کرج تلاش دارد تا همگام با تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا جلو رفته و استعدادهای بهتررا به فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی کند. شما نیز می توانید عضو باشگاه درفک البرز شده و در مسیر حرفه ای شدن قدم بردارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید