8 مزیت قابل توجه آموزش 1v1s
مشاوره مربیگری
توسط سعید رنجبر
کشمکش های انفرادی می تواند به رشد بازیکنان در زمینه های فنی، تاکتیکی، فیزیکی و روانی کمک کند.

بازیکنان باید راه‌های خلاقانه برای حل مشکلات را بیاموزند – و فعالیت‌های 1v1 می‌توانند به این امر کمک کنند
من معتقدم که فعالیت های آموزشی 1v1 دارای تعداد شگفت انگیزی از مزایای قابل توجه است.

آنها باعث پیشرفت بازیکنان در زمینه های فنی، تاکتیکی، فیزیکی و روانی می شوند.

پس از نوشتن در مورد انواع مختلف سناریوهای 1v1 که می‌توانیم به بازیکنان معرفی کنیم، در اینجا مزایای بالقوه مختلف ارائه مقدار مناسبی از تمرین 1v1 به بازیکنان آورده شده است.

به زبان ساده، فعالیت های 1v1 جزو لذت بخش ترین بازی ها برای بازیکنان هستند. و تحقیقات زیادی برای حمایت از این ایده وجود دارد که لذت با یادگیری مرتبط است.

1) سرگرم کننده:

یکی از دلایل لذت‌بخش بودن فعالیت‌های 1v1 این است که شانس‌های گلزنی هر چند ثانیه یکبار به دست می‌آیند – چه به یک هدف کوچک یا بزرگ، با دریبل زدن از دروازه یا منطقه انتهایی، یا ضربه زدن به بازیکن هدف.

در فعالیت‌های بزرگ‌تر، گلزنی ممکن است چند دقیقه طول بکشد. اما در 1v1s، آنها دائما اتفاق می افتند.

2) خلاقیت را توسعه می دهد:

فوتبال بازی یک بازیکن است نه یک مربی. بازیکنان باید راه‌های خلاقانه برای حل مشکلات را بیاموزند و فعالیت‌های 1v1 راهی عالی برای کمک به بازیکنان برای توسعه این جنبه حیاتی در بازی‌شان است.

3) آگاهی را توسعه می دهد:

بازی فوتبال تماماً در مورد فضا است – تشخیص اینکه کجا فضا در زمین است و چگونه از آن بهره برداری کنیم.

استفاده از فعالیت‌های 1v1، به‌ویژه بازی‌های چند هدفه، می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا بتوانند دائماً مکان را ارزیابی کنند، حریف فوری‌شان کجاست و کجا باید فضایی برای حمله پیدا کنند.

4) اولین لمس را توسعه می دهد:

مشابه نکته قبلی در مورد آگاهی، انجام بازی های آموزشی 1v1 به طور مداوم بازیکنان را در موقعیت هایی قرار می دهد که باید بیاموزند اولین لمس خود را کجا انجام دهند تا از فشار حریف جلوگیری کنند، توپ را از مقابل حریف فشار دهند، توپ را محکم کنند یا آن را حفظ کنند. از خارج شدن از محدوده

5) توانایی دفاع را توسعه می دهد:

در یک مسابقه تمام‌جانبه، همه بازیکنان بدون توجه به موقعیت زمانی که توپ را در اختیار دارد، مدافع می‌شوند. آنها باید بدانند که چگونه به حریف فشار بیاورند، چگونه به تاخیر بیاندازند و چگونه توپ را بدست آورند.

استفاده از فعالیت‌های 1v1 نسبت به هر نوع فعالیت دیگری که می‌توان در یک جلسه تمرین روی آن کار کرد، میزان بیشتری از این فرصت‌ها را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد.

6) بازخورد فوری ارائه می دهد:

من 100٪ با این جمله “بازی بهترین معلم است” موافق نیستم. اما شایستگی هایی برای آن وجود دارد – بازی های 1v1 می توانند معلم خوبی باشند.

هر بار که بازیکنان یک حرکت یا چرخش را بر اساس موقعیت حریف خود امتحان می کنند، بازخورد فوری در مورد موفقیت یا شکست دریافت می کنند. و هر بار که نمی دانند فضای ایده آل برای حمله کجاست، یک درس کوچک می آموزند که چگونه می توانند دفعه بعد پیشرفت کنند.

7) رقابت پذیری را توسعه می دهد:

در بازی های آموزشی 1v1، هر بازیکن تنها به خود متکی است و با حریف مستقیم همسان می شود. جایی برای پنهان شدن وجود ندارد و خطاها اغلب مجازات می شوند.

من نمی خواهم فعالیت های 1v1 را وحشیانه جلوه دهم. اما ورزش ما رقابتی است و بازیکنان ما باید در موقعیت های رقابتی و چالش برانگیز قرار گیرند – و بازی های آموزشی 1v1 فوراً این محیط را فراهم می کند.

8) توانایی های فیزیکی را توسعه می دهد:

همه بازی های تمرینی 1v1 از نظر بدنی سخت هستند. اینکه بازیکنان در فواصل 60 یا 90 ثانیه ای با آنها بازی کنند، می تواند جنبه های خاصی از آمادگی جسمانی خاص فوتبال و همچنین الگوهای حرکتی خاص فوتبال و سرعت عملکردی و چابکی را ایجاد کند.

همه این‌ها به بازیکنان جوان‌تر ترجیح داده می‌شوند که دویدن از طریق نردبان‌های سرعت انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید