چگونه زمان خود را به عنوان یک مربی فوتبال به طور موثر مدیریت کنید


مربی بودن می تواند بسیار ارزشمند باشد، اما برخی احساس می کنند که می تواند زمان بر باشد. بنابراین، در اینجا، ما به نقش نگاه می کنیم و ایده هایی را برای کمک به مربیان در مدیریت زمان به اشتراک می گذاریم.

مشاوره مربیگری
آموزش فوتبال

توسط سایت آموزشی آکادمی فوتبال

نقش و مسئولیت های اصلی یک مربی فوتبال:


نقش و مسئولیت های یک مربی وابسته به زمینه است. به عنوان مثال، یک مربی پایه فوتبال، لیست کارهایی را که در آینده کار می کند، ندارد.

اما در حالی که جزئیات دقیق ممکن است متفاوت باشد، اولویت یکسان است. برای ایجاد یک محیط آموزشی امن و سرگرم کننده برای بازیکنان فوتبال.

هر مربی فوتبال باید به بازیکنان خود یک تجربه عالی بدهد، نیازهای آنها را برآورده کند و به آنها کمک کند که عاشق بازی شوند. به این ترتیب، آنها به بازگشت ادامه خواهند داد. و شانس بیشتری برای عملکرد بالقوه خود خواهند داشت.

اهمیت تفویض اختیار در مربیگری فوتبال:


اگر در حال حاضر یک مربی فوتبال هستید، احتمالاً این مطلب را می خوانید و فکر می کنید که صدها شغل برای انجام دادن دارید. از برنامه ریزی و ارائه آموزش گرفته تا مدیریت روز مسابقه، و شاید حتی شستشوی کیت ها و کاورها. همه اینها در حالی که در کار و زندگی شخصی خود را دارید، شعبده بازی می کنید.

اگر خودتان را خیلی درگیر کنید و سعی کنید همه چیز را انجام دهید، می تواند تأثیر مخربی بر لذت شما بگذارد. همچنین می تواند محیطی را که به عنوان مربی باید ایجاد کنید، تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل است که تلاش برای ایجاد یک شبکه پشتیبانی در اطراف شما بسیار مهم است. همه شما آنجا هستید تا مطمئن شوید که بازیکنان بهترین تجربه ممکن را کسب می کنند. بنابراین، چرا همه شما نمی توانید با هم کار کنید تا مطمئن شوید که این اتفاق می افتد؟

در جلسه تمرین بعدی یا روز مسابقه خود از اطراف خود سوال کنید. ممکن است پدر و مادری پیدا کنید که بخواهد از حاشیه ها عبور کند. شاید حتی یک کمک اولیه واجد شرایط باشد تا مسئول کارهای ریکاوری و فیزیوتراپی شما شود. به زودی می توانید یک تیم کوچک در اطراف خود داشته باشید و حجم کاری خود را سبک تر کنید. که باعث صرفه جویی در وقت شما می شود.

نحوه استفاده موثر از مدیریت زمان در آموزش فوتبال:


در اینجا ایده هایی وجود دارد که مربیان می توانند برای صرفه جویی در زمان در تمرین تلاش کنند:

برخی از فعالیت های ورود آسان را تنظیم کنید – مانند1 1vs و یارگیری- و دستورالعمل ها را روی تخته سفید قرار دهید. سپس، زمانی که بازیکنان وارد می‌شوند، می‌توانند با آن کار کنند. این به شما زمان می دهد تا بقیه جلسه را تنظیم کنید. بنابراین لازم نیست خیلی زود به آنجا بروید تا همه چیز را آماده کنید.


از بازیکنان برای کمک به شما استفاده کنید. چه علامت گذاری زمین ها یا جمع آوری تجهیزات باشد، این باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. و به آنها احساس مسئولیت نسبت به جلسه می دهد. همچنین می توانید جلسه را بر روی تخته سفید ترسیم کنید و بازیکنان را به چالش بکشید تا آن را برای فرد بعدی که می آید توضیح دهند. این باعث صرفه جویی در وقت شما برای توضیح همه چیز می شود – به این معنی که جلسه سریعتر شروع می شود.
با داشتن یک موضوع کلی برای مدتی، زمان برنامه ریزی را کاهش دهید. ممکن است یک ماه یا شش هفته طول بکشد. دانستن هدف کلی خود برای آن دوره به شما این امکان را می دهد که هر هفته کمی چیزها را تغییر دهید. به این ترتیب، شما دائماً آموزش را از نو اختراع نمی کنید.
از والدین بخواهید که مشارکت کنند. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا فعالیت‌ها را تنظیم کنید یا حتی اگر به آن‌ها تمرکز کنید، به مشاهده کمک کنید.
از یک ضبط صوت یا دفترچه یادداشت برای چند فکر لحظه ای استفاده کنید. این کار زمان بازخورد شما را تسریع می کند. و به شما کمک می کند برای جلسه بعدی برنامه ریزی کنید.

نحوه استفاده از مدیریت زمان موثر در روز مسابقه فوتبال:


در اینجا ایده هایی وجود دارد که مربیان می توانند برای صرفه جویی در زمان در روز مسابقه تلاش کنند:

یک تیم روز مسابقه با والدین و مراقبان ایجاد کنید. مسئولیت ها را به آنها محول کنید تا خود را آزاد کنید.
مانند تمرین، فعالیت های گرم کردن یا رسیدن را روی تخته سفید قرار دهید. به محض اینکه بازیکنان آماده شدند، می توانند به درستی برای روز مسابقه آماده شوند در حالی که شما از زمان خود به طور موثر در جاهای دیگر استفاده می کنید.
به جانشینان خود وظایف رصدی بدهید. ممکن است تماشای یک هم تیمی و دادن بازخورد به آنها در نیمه وقت باشد. یا ممکن است به تمرکز تمرین شما مربوط باشد. برای مثال، شما روی تمام کردن در تمرین کار کرده‌اید – آیا زیرمجموعه‌های شما می‌توانند تعداد شوت‌هایی که زده‌اید را بشمارند؟ چند نفر هدف هستند؟ آنها را از کجا می برند؟ این امر یادگیری آنها را بیشتر می کند، آنها را درگیر می کند و در وقت شما صرفه جویی می کند. به علاوه، بینش می تواند به شما کمک کند پیشرفت تیم خود را ببینید.
برخی از افکار را در طول مسابقه از طریق یک دفترچه یادداشت یا صدا ضبط کنید. این روند بازتاب شما را سرعت می بخشد زیرا می توانید به راحتی به لحظات کلیدی بازی نگاه کنید.

هنگام کار با گروه های سنی مختلف چه نکاتی را باید در نظر گرفت
سن و مرحله بازیکنانی که با آنها کار می کنید را در نظر داشته باشید. برخی از این نکات ممکن است در گروه های سنی مختلف آسان تر باشد. در حالی که می توانید برخی از آنها را برای بازیکنان مسن تر پیشرفته تر کنید.

به عنوان مثال، اگر با 5-11 و 12-16 کار می کنید، به احتمال زیاد والدین و مراقبان شما در آنجا وجود دارد.

سپس می توانید از آنها کمک بخواهید. با این حال، اگر با 17 تا 21 سال یا بزرگسالان کار می کنید، ممکن است تماشاگرانی نداشته باشید که از شما حمایت کنند. اما ممکن است بتوانید به بازیکنان مسن مسئولیت بیشتری بدهید.

و درک بازیکنان و نیازهای آنها بسیار مهم است. دادن مالکیت یا مسئولیت به آنها ممکن است در حال حاضر برای آنها مناسب نباشد. اما وقتی احساس کردید انجام این کار درست است، به خاطر داشته باشید که ممکن است به خوبی پیش نرود. به عنوان مثال، ممکن است نیاز داشته باشید که اندازه های زمین را دوباره تنظیم کنید، اگر آنها وظیفه تنظیم آنها را بر عهده دارند. اما با گذشت زمان، همه چیز راحت تر پیش خواهد رفت.

مواردی که باید هنگام تلاش برای مدیریت موثر زمان خود به خاطر بسپارید:


نکات مهم برای مدیریت موثر زمان خود به عنوان یک مربی. این مهم است که خودتان را درک کنید و آنچه را که باید انجام دهید تا استراحت کنید و دوباره شارژ کنید تا بهترین خود باشید. از دیگران کمک بگیرید – تا زمانی که نپرسید هرگز نمی‌دانید چه پشتیبانی وجود دارد. در مورد سن و مرحله بازیکنان خود و اینکه چگونه می توانند به شما کمک کنند فکر کنید – می تواند به سادگی از آنها بخواهید که زمینی برای یک فعالیت ایجاد کنند. با نمایش پیام‌ها، وظایف یا فعالیت‌های کلیدی روی تخته‌های سفید در زمان صرفه‌جویی کنید. وظایف خود را اولویت بندی کنید تا بدانید چه چیزی فوری است و چه چیزی نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاکتیک های فوتبال و کسب بینش از مربیان در بالاترین سطح، سایت های فوراستادی 4STUDY.IR و وبلاگ باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز را  مطالعه کنید.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، به عنوان بهترین مدرسه فوتبال کرج تلاش دارد تا همگام با تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا جلو رفته و استعدادهای بهتررا به فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی کند. شما نیز می توانید عضو باشگاه درفک البرز شده و در مسیر حرفه ای شدن قدم بردارید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید