تمرین 1: ضد پرسینگ
تمرینات فوتبال
توسط سعید رنجبر
جلسه سه قسمتی در مورد جنبه کلیدی بازی مدرن فوتبال- واکنش برای پس گرفتن مالکیت توپ

چرا از این تمرین فوتبال استفاده کنید:


به بازیکنان می آموزد که پس از از دست دادن مالکیت توپ، با پس گرفتن توپ، سریع پاسخ دهند. این تمرین اول بر واکنش های فردی بازیکنان تمرکز دارد. آنها باید قبل از اینکه بتوانند یک شوت به سمت دروازه بزنند، یک مدافع را دریبل کنند.

برپایی این تمرین فوتبال:


اندازه منطقه باید تمرین را چالش برانگیز اما قابل دستیابی کند. آن را به دو قسمت تقسیم کنید – ناحیه با دروازه بان باید کمی بزرگتر باشد. بازیکنان در گوشه ای از زمین مقابل دروازه شروع می کنند و هر کدام یک توپ دارند. در گوشه دیگر یک گل کوچک است.

چگونگی اجرای این تمرین فوتبال:


تمرین با یک مدافع در همان قسمت از محوطه با دروازه بان شروع می شود. یک مهاجم وارد می شود و قبل از اینکه بتواند شلیک کند باید وارد منطقه بعدی شود. بعد از اینکه آنها یک شوت زدند، یا اگر توپ از بازی خارج شد، مهاجم دیگری وارد زمین می شود. بازیکنی که مهاجم بود مدافع می شود و مدافع می رود تا به صف بازیکنانی بپیوندد که دوباره به عنوان مهاجم وارد می شوند. تمرین به همین ترتیب ادامه دارد. اگر مدافع توپ را برد، آنها به دنبال پاس دادن آن به دروازه کوچک هستند.

نکات مربیگری فوتبال:

بازیکنان باید به سرعت واکنش نشان دهند تا سعی کنند توپ را تا جایی که ممکن است در بالای زمین به دست آورند. آنها باید با نزدیک شدن به مهاجم سرعت خود را کاهش دهند و اگر نتوانند توپ را ببرند باید مهاجم را دور از دروازه نشان دهند.

منطقه را به دو قسمت تقسیم کنید. نیمه با دروازه بان و مدافع باید کمی بزرگتر باشد. باید قبل از شوت وارد شود
مهاجم تلاش می کند تا تحت فشار یک مدافع به سمت دروازه شوت کند
پس از ضربه، تبدیل به مدافع می شود و بعدی را پرس می کند

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاکتیک های فوتبال و کسب بینش از مربیان در بالاترین سطح، سایت های فوراستادی 4STUDY.IR و وبلاگ باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز را  مطالعه کنید.

باشگاه و مدرسه فوتبال درفک البرز، به عنوان بهترین مدرسه فوتبال کرج تلاش دارد تا همگام با تمرینات بهترین آکادمی های فوتبال دنیا جلو رفته و استعدادهای بهتررا به فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی کند. شما نیز می توانید عضو باشگاه درفک البرز شده و در مسیر حرفه ای شدن قدم بردارید.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید